Jak taniec wpływa na samopoczucie?

Taniec jest dobry na wszystko. Podobno. Redukuje stres, uwalnia pokłady twórczej energii, pozwala rozkoszować się ciałem. A przede wszystkim sprawia frajdę. Podstawową zasadą tancerzy jest samoakceptacja i coraz lepsze poznawanie siebie. Jest to jedno z najtrudniejszych zadań do pokonania, może właśnie dlatego jest to tak fascynujące?

Taniec jest dobry na wszystko

Jeśli cierpisz na migrenowe bóle głowy – tańcz. Jeśli jest Ci mdło – tańcz. Jeśli czujesz się, że całą Twoja energię wyssał z Ciebie zły duch – tańcz. Taniec pomaga na większość schorzeń. Nie wymaga też nadmiernej motywacji do podjęcia aktywności. Wystarczy muzyka, która odpowiada nastrojowi w danym momencie. Choreoterapia jest jedną z metod terapeutycznych, stosowanych przy różnego rodzaju zaburzeniach osobowości, jak i kryzysach rozwojowych. Taniec oczyszcza umysł i regeneruje ciało. A wszystko to za sprawą magicznej mocy muzyki. Rytm odpowiednio dobrany pobudza układ nerwowy i – albo nas uspokaja, albo pobudza. Fale dźwięków wpływają na nasz sposób myślenia i mają wpływ na reakcje biologiczne naszego ciała.

Jeśli czujesz się zestresowany, markotny, bez polotu, to podejmij próbę reaktywacji sił witalnych poprzez taniec. Możesz wybrać taniec nowoczesny, klasyczny, sambę, cha chę, jak i pole dance, a nawet i balet (tylko w tym przypadku trzeba zakupić odpowiedni strój → arabesque.pl)! Taniec daje ogromne możliwości wyzwolenia swojego ciała z okowów codziennych problemów.

3 myśli na temat “Jak taniec wpływa na samopoczucie?

  1. Na moje samopoczucie wpływa fantastycznie. Zawsze uwielbiałam to robić i nadal uwielbiam chociaż mam prawie 30 lat. Obecnie chodzę na zumbę i świetnie się na niej bawię. Polecam wszystkim.

  2. Taniec to super sprawa – także dla facetów. Ja z moją partnerką chodzę na taniec towarzyski. Uwielbiamy razem tańczyć, przy okazji regularnie mamy odpowiednią dawkę ruchu. To świetne rozwiązanie także dla par.


    http://dentamed.lublin.pl/

Dodaj komentarz