Nowe technologie – droga ku przyszłości

Nowe technologie – droga ku przyszłości

Nowe technologie to niezwykle interesujący temat. Na przestrzeni ostatnich lat osiągnięcia w tej dziedzinie osiągnęły tak niewyobrażalne sukcesy, że patrząc na dzisiejsze urządzenia oczami kogoś żyjącego pięćdziesiąt lat temu, można by odnieść wrażenie, że to nie rzeczywistość a jedynie futurystyczny wymysł pisarza z bogatą wyobraźnią.

Począwszy od komputerów, które kiedyś zajmowały cały pokoje, a obecnie mieszczą się do niewielkiej damskiej torebki, nowe technologie rozwinęły się tak bardzo, że stały się nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Telefony, komputery, elektroniczne sprzęty domowego użytku, czytniki książek – są wszędzie, a ich ceny gwałtownie spadają, dzięki czemu stają się osiągalne dla każdego. To, co kiedyś kosztowało ogromne pieniądze, dziś jest dostępne zaledwie za kilkadziesiąt złotych.

Nowe technologie nie osiadają na laurach. W tej pełnej pomysłów dziedzinie pracuje mnóstwo uzdolnionych naukowców i informatyków, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, by zrealizować wizje coraz nowocześniejszych rozwiązań. To, co dziś jest jeszcze tylko w sferze marzeń, za kilka lat może stać się nasza rzeczywistością. Kiedyś ciężko było wyobrazić sobie, że telefon będzie malutkim, płaskim urządzeniem, które będziemy mogli swobodnie nosić w kieszeni. Dziś nowe technologie doprowadziły do tego, że moc obliczeniowa przeciętnego smartfonu wynosi więcej niż komputerów na pierwszym statku kosmicznym! Czyż to nie jest ekscytujące?! Pozostaje tylko czekać z zapartym tchem na nowe osiągnięcia ludzkiej technologii.

3 myśli na temat “Nowe technologie – droga ku przyszłości

  1. Nie wyobrażam sobie życia bez mojego iPhona, w którym obecnie mam wszystko. Mogę nim sterować nawet kuchenką w kuchni! Cieszę się, że technologia tak bardzo idzie do przodu. To znacznie ułatwia życie.

  2. Warto interesować się nowymi technologiami. Niedługo nie będzie to przyszłość tylko teraźniejszość. Zresztą patrząc na inteligentnie domy czy samochody to stwierdzam, że już żyjemy w takim świecie.


    http://ekosklepbio.pl/

Dodaj komentarz