Jeden dom – różne charaktery

Ile głów na 1 metr kwadratowy… tyle pomysłów!

Posiadanie domu wielopokoleniowego ma wiele zalet, jak i wad. W teorii jest to piękne – z dziada pradziada, wspólnymi siłami budowany majątek, powinien sprzyjać pielęgnowaniu rodzinnych więzi. Niestety życie codzienne wiele weryfikuje. Im więcej osób w przestrzeni, tym więcej charakterów, humorów, nastrojów, tym mniej możliwości znalezienia kompromisów. Szczególnie jest to trudne im dane osoby mają więcej ognistego temperamentu – zamknięci w przestrzeni jednego domu, wpadają w niemałe kłopoty „komunikacyjne”. Jak żyć z rodziną pod jednych dachem i nie zwariować?

Zamień swój dom na dom inteligentny!

W każdej rodzinnie jest ktoś, komu ciągle jest za ciepło, podczas gdy inni trzęsą się z zimna. Niektórzy nawet przy afrykańskich upałach nie pogardzą ciepłą bluzą i grubymi skarpetami. Teraz wyobraźcie sobie, że dwoje takich osobników mieszka w jednym domu. Czy jeden z nich skazany jest na dyskomfort? Otóż systemy inteligdomów inteligentnych umożliwiają mieszkańcom totalną personalizację każdego pomieszczenia czy części domu. Nie ma więc mowy o kompromisach… Chyba, że dzielicie jedną sypialnię.

Muzyka łagodzi obyczaje.

To znane przysłowie sprawdza się tylko tam, gdzie panują zbliżone gusta muzyczne. W innym przypadku istnieje możliwość konfliktu rodzinnego na tle dźwiękowym. Posiadanie domu z inteligentnym oprogramowaniem, pozwala tego uniknąć. W jaki sposób? Otóż, dzięki nowoczesnemu systemowi, domownicy mogą słuchać w każdym pomieszczeniu innej muzyki za pomocą jednego urządzenia. Rzecz jasna, korzystanie z takiego udogodnienia technicznego możliwe jest tylko w przypadku posiadania zestawu porządnego nagłośnienia w domu.

Wszystkie te rozwiązania wydają się dość trudne do zastosowania, a do tego kosztowne. Wbrew obiegowej opinii, domy inteligentne przestają być rozwiązaniem dla wybranych. Warto zaczerpnąć dokładnych informacji u firm zajmującej się wykonywaniem takich inteligentnych rozwiązań. Domy inteligentne są coraz bliżej nas, już praktycznie na wyciągnięcie ręki.

A czy wy, chcielibyście zamieszkać w takim systemowym udogodnieniu??

 

7 myśli na temat “Jeden dom – różne charaktery

  1. eh, jakie życie byłoby proste, gdyby te rozwiązania były dostępne jak byłam mała :-p jestem strasznym zmarźluchem, w przeciwieństwie do reszty mojej rodziny :-p A teraz już jak jestem dorosła to mi wszystko jedno! 🙂

    1. No niestety, zapewne jak byłaś mała to nie było takich rozwiązań. Teraz wszystko zaczyna działać inteligentnie – fajnie, że technologia na to pozwala. Moim zdaniem to ciekawa opcja.


      http://bozarto.pl/

  2. My właśnie zabieramy się za budowanie domu i zastanawiamy się nad wykorzystaniem takiego systemu, choć wciąż główną barierą w podjęciu decyzji jest koszt takiej inwestycji….

  3. Domy wyposażone w inteligentny system zarządzania stają się powoli standardem. Nie jest to nadal bardzo tania inwestycja, jednak stopniowe wzbogacanie budynku o nowe funkcje jest dobrym rozwiązaniem. Prawie połowa wszystkich włamań odbywa się przez okno. Z tego powodu w pierwszej kolejności warto zadbać np. o montaż rolet zewnętrznych.

Dodaj komentarz