Fast czy slow - jak jeść?

Fast czy slow – jak jeść?

Takie czasy, że wiecznie nam gdzieś spieszno. Terminy, spotkania, wyznaczone godziny pracy, dni zagospodarowane i zaplanowane do ostatniej minuty. Żyjemy szybko i szybko jemy. A nierzadko szybko tyjemy, bo wrzucanie w pośpiechu czegoś na ząb nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Gotowce są kuszące – mając mało czasu, łatwiej wsypać do kubka zupkę instant, zalać wrzątkiem i już można wracać do obowiązków. A zamiast godzinami lepić pierogi wystarczy odgrzać te z mrożonki. Właściwie wszystko można kupić w wersji gotowej lub wymagającej minimum wysiłku. Tylko czy warto aż tak oszczędzać czas? Przecież te gotowe produkty często są kiepskiej jakości, nafaszerowane sztucznymi dodatkami, wzmacniaczami smaku i zapachu. Czysta chemia, a nie prawdziwe jedzenie.

Może warto jednak poświęcić trochę czasu na przygotowanie jedzenia od podstaw (lub chociaż z dobrej jakości półproduktów), by w ten sposób zaoszczędzić na leczeniu chorób, których możemy się nabawić żyjąc i jedząc szybko? Porównując smak i wartość odżywczą „zupy” w proszku i prawdziwej esencjonalnej zupy z warzyw, które sami obieramy i gotujemy – wybór wydaje się oczywisty.

Jeszcze jeden aspekt – fast food zakłada jedzenie w pośpiechu, w biegu i… w pojedynkę. Byle zapchać usta i żołądek. O ileż przyjemniej będzie zaprosić znajomych na wspólne gotowanie i pogaduchy przy kolacji, którą wspólnie przygotowaliśmy! Spotkania przy stole służą naszemu zdrowiu, pozwalają na chwilę zwolnić tempo i cieszyć się smakiem i towarzystwem.

3 myśli na temat “Fast czy slow – jak jeść?

  1. Z reguły staramy się z rodziną jeść slow czyli spędzać wspólnie czas przy stole. Czasem jednak jest taki dzień, że nikt nie ma czasu na gotowanie, a coś zjeść trzeba. Wtedy stawiamy na fast ale w niedużych ilościach. Bo przecież wszystko jest dla ludzi.

  2. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie jedzenia to można na przykład zjeść na mieście. Otworzyło się mnóstwo burgerowni czy też food trucków z kanapkami. Moim zdaniem to lepszy pomysł niż typowy fast food.

    http://hipolit.eu/

Dodaj komentarz