Wzdęcia

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
piszka
Posty: 171
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54

Wzdęcia

Post autor: piszka »

Jak radzicie sobie ze wzdęciami? szczególnie jezeli chodzi o male dzieci?
Awatar użytkownika
Celyna
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:12

Re: Wzdęcia

Post autor: Celyna »

U mnie przy mega wzdęciu pomaga jedynie ulgasim. To jest preparat dla dorosłych. Działa szybko i redukuje dyskomfrot związany z przejedzeniem. U mnie sprawdza się doskonale, szczególnie jak zjem cos niezdrowego czy ciezko strawnego - wtedy zawsze go zażywam.
Awatar użytkownika
cilka
Posty: 254
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:48

Re: Wzdęcia

Post autor: cilka »

Na wzdęcia najlepszy jest espumisan. Co najważniejsze, można go stosować w formie tabletek u dorosłych i w formie kropli dla dzieci. Sprawdźcie sami https://www.e-zikoapteka.pl/espumisan-1 ... 30-ml.html Ja już z własnego doświadczenia wiem, że jest to najskuteczniejszy preparat na tego typu dolegliwości.
Awatar użytkownika
kosmetyczna91
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2020, 12:17

Re: Wzdęcia

Post autor: kosmetyczna91 »

u nas dobrze sprawdza się niemiecki Lefax (odpowiednik Sab Simplex) ;) można go dostać w aptekach internetowych bez problemu
Awatar użytkownika
Barnala
Posty: 69
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:05

Re: Wzdęcia

Post autor: Barnala »

Byleśmy tylko tych wzdęć nie leczyli zbyt długo sami...moja kuzynka tak robiła zbagatelizowała wzdęcia ,potem biegunki i wylądowała w Szpitalu Św. Elżbiety na Mokotowie na oddziale proktologicznym..dobrze ze była pod dobra opieka i ze to nie było nic poważnego. Ale nie musiałaby leżeć w szpitalu ,gdyby wcześniej z dolegliwościami poszła do lekarza.
Awatar użytkownika
milka9
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:15

Re: Wzdęcia

Post autor: milka9 »

u mnie noworodek ma niestety straszliwe zaparcia, ostatnio troszkę poczytałam w sieci co na zaparcia u noworodka. i dzieki temu wiem co i jak i co maluchowi podać. Wiem tez ze moje dziecko jest uczulone stad ta reakcja.
Małżerska Ela

Re: Wzdęcia

Post autor: Małżerska Ela »

U dzieci zaparcia i wzdęcia to dość duży kłopot, często spowodowany dietą, stresem. W domowej apteczce zawsze powinien być na to specyfik (pomijając profilaktykę). Ja polecam czopki musujące Eva Qu Bambini. Bezpieczne, skuteczne, komfortowe, szybko działające
Awatar użytkownika
klata
Posty: 104
Rejestracja: 12 wrz 2019, 12:49

Re: Wzdęcia

Post autor: klata »

U mnie też pojawił się ten problem po kuracji antybiotykowej, ale zaczełam stosować odpowiedni dla siebie probiotyk proktologiczny czyli proctolact i póki co wszystko się unormowało. Preparat przywraca prawidłową mikroflorę końcowego odcinka przewodu pokarmowego, wspomaga też leczenie stanów zapalnych odbytu i zapobiega kolejnym infekcjom.
Awatar użytkownika
malpeczka
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2019, 21:17

Re: Wzdęcia

Post autor: malpeczka »

Sama od jakiegos czasu zmagam sie z problemami z trawieniem, znajoma polecila mi bardzo dobry suplement cascara sagrada, działanie ma naprawde super https://www.naturawit.pl/pol_m_Uklad-po ... -3657.html wspiera funkcjonowanie jelita grubego
Awatar użytkownika
carbonara
Posty: 98
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:45

Re: Wzdęcia

Post autor: carbonara »

klata pisze: ↑09 maja 2021, 11:13 U mnie też pojawił się ten problem po kuracji antybiotykowej,
Mam zarówno wzdęcia jak i zaparcia i mimo że raczej jem zdrowe produkty to takie dolegliwości od czasu do czasu mi się zdarzają. Dlatego zawsze pod ręką u mnie jest xenna balance , która ma dodatek mikroelementów i elektrolitów.
Żażużiżu

Re: Wzdęcia

Post autor: Żażużiżu »

Tutaj piszą o tym https://longevitas.pl/skad-sie-biora-wz ... mi-radzic/ dobre takie nielekowe działanie, naturalne. Ale faktycznie warto zrobić sobie badanie na SIBO bo to daje właśnie takie durne objawy, trochę jak zespół jelita drażliwego, trochę inne stany zapalne, czasami jak problemy z tarczycą nawet.
ODPOWIEDZ