wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
siniora
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:54

wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: siniora »

hej dostalalm skierowanie na wymaz z pochwy, jednak totalnie nie wiem jak te badanie bedzie wygladac. czy ktos moglby mi cos wiecej powiedziec na ten temat?
Awatar użytkownika
dyfuzja
Posty: 100
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:20

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: dyfuzja »

To nic skomplikowanego :) jak ci to pomoże to tutaj masz opis tego jak to wygląda https://tantumrosa.pl/wymaz-z-pochwy/ Więc warto poczytać i się przygotować mentalnie :D
Awatar użytkownika
jw73
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:33

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: jw73 »

Kompletnie nie jest to mój obszar zainteresowań. Muszę poczytać sobie na ten temat.
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.
Miłka
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2019, 10:17

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: Miłka »

Nie przygotowujesz się do niego w żaden konkretny sposób - przed badaniem umyj się w domu, a w toalecie przed wejściem do gabinetu odśwież chusteczkami. I to na tyle. Jak wejdziesz będziesz musiała usiąść na krześle, a ginekolog za pomocą pałeczki pobierze wymaz. To trwa tylko chwilkę i nie jest bolesne.
Awatar użytkownika
milka9
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:15

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: milka9 »

Przede wszystkim z infekcjami intymnymi nie ma żartów, ja mam wirusa hpv i jest to naprawdę poważna sprawa.W dodatku typ onkogenny i muszę się pilnować i robić regularnie cytologię, bo taki typ wirusa wywołuje raka szyjki macicy, stosuję też żel papilocare na noc, tak mi poradziła ginekolog. Sporo polek nie zdaje sobie z przykrych konsekwencji jeżeli nie lecza infekcji i innych wirusów
Awatar użytkownika
osaka
Posty: 159
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:30

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: osaka »

O wszystkim na pewno poinformuje lekarz. Ja chodzę do Warszawy do dr Judyckiej w szpitalu Mazovia. I przed wszystkimi badaniami mnie dokładnie informuje zawsze co i jak. Miałam trochę problemów ginekologicznych takze wiem że przede wszystkim trzeba zaufać lekarzowi.
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: Zrelaksowana »

A czy taki wymaz powinno się robić za każdym razem, kiedy przytrafi się nam jakaś infekcja bakteryjna pochwy? Czy może nie w każdym przypadku jest to konieczne? Czy o tym decyduje ginekolog, czy można samemu poprosić?
Czajaaó

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: Czajaaó »

Jeśli chodzi o to jak się przygotować to warto się dowiedzieć u źródła- u samego lekarza. Jeśli chodzi o częstotliwość taki badań to zależy. To już lepiej zapytać się dobrego ginekolog jaki jest w https://innova-med.pl/. Pani Pająk wszystko Ci powie. Odpowie wyczerpująco na Twoje pytania. Ma tak dobre podejście do pacjenta, że chodzenie na badania ginekologiczne to czysta przyjemność a nie męczarnia i spory stres jak miało to miejsce kiedyś.

nokia x3 kod zabezpieczający
Awatar użytkownika
ellen
Posty: 176
Rejestracja: 15 cze 2019, 13:42

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: ellen »

Jak miałam mieć taki wymaz to wcześniej mi powiedziano co mam zrobić. Na dwa dni przed badaniem to nie można seksu uprawiać i żadnych leków dopochwowych stosować. A przed badaniem dokładnie umyć okolice intymne, ale bez żadnych środków do mycia. I to chyba tyle jak pamiętam. Ja jeszcze po takim badaniu miałam takie typowe badanie ginekologiczne i po tym wszystkim czułam taki dyskomfort. Jednak błona śluzowa pochwy jest delikatna i łatwo o podrażnienia. Ale to od razu ginekolog mi powiedział żebym sobie kupiła Cicatridinę bez recepty i stosowała przez jakiś czas. Właśnie na szybsze gojenie i podrażnienia szybko pomaga.
Awatar użytkownika
begonia
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2019, 9:21

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: begonia »

Takie badania nigdy nie były dla mnie problem, zresztą zwykle wychodziły dobrze mimo że miałam bardzo niepokojące dolegliwości. Okazało się po diagnostyce w szpitalu medicover że po prostu mam endometriozę stąd te bóle podczas miesiączek i podczas seksu, czeka mnie pewnie zabieg jej usuwania
Awatar użytkownika
milka9
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:15

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: milka9 »

u mnie babcia miala dość spory problem z kobiecymi sprawami, dlatego zainwestowałam u niej w dom seniora zeby ja pilnowali. Sprawdź jednak dokładnie ofertę domu seniora i dowiedz się jakie warunki tam panują :) Ja też chcę na starość przenieść się do domu spokojnej starości najlepiej do http://podtopolami.eu wydaje się to geialne miejsce
Awatar użytkownika
klata
Posty: 104
Rejestracja: 12 wrz 2019, 12:49

Re: wymaz z pochwy? jak sie przygotowac?

Post autor: klata »

begonia pisze: ↑15 mar 2021, 12:30 Takie badania nigdy nie były dla mnie problem, zresztą zwykle wychodziły dobrze mimo że miałam bardzo niepokojące dolegliwości. \
A u mnie wręcz przeciwnie, wyszły mi słabo badania i ginekolog powiedział że tak się dzieje w wyniku zakażania hpv dlatego zalecił mi stosowanie papilocare przez pół roku i powtórne badania
ODPOWIEDZ