Smart Kid Belt

Rozmawiamy tu o rodzinie, planach na przyszłość, dzieciach, organizacji ślubu. Tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
Szpila
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2019, 19:40

Smart Kid Belt

Post autor: Szpila »

Małe niepozorne urządzenie przeznaczone dla dzieci starszych aby zapewnić im bezpieczną i komfortową jazdę w aucie. Macie, używacie, polecacie?
Awatar użytkownika
Nadia
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2019, 21:23

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Nadia »

Nie mam,ale widziałam.koleżanka z pracy zakupiła niedawno.Bardzo fajne rozwiązanie.Zajmuje niewiele miejsca.Koleżanka ma trójkę dzieci i takie urządzenie bardzo ułatwia jej transport dzieci .
Awatar użytkownika
kosierkiewicz
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:03

Re: Smart Kid Belt

Post autor: kosierkiewicz »

Nadia pisze: ↑24 wrz 2019, 22:24 Nie mam,ale widziałam.koleżanka z pracy zakupiła niedawno.Bardzo fajne rozwiązanie.Zajmuje niewiele miejsca.Koleżanka ma trójkę dzieci i takie urządzenie bardzo ułatwia jej transport dzieci .
Rozwiązanie jest bardzo mobilne, to prawda. Do tego mając trójkę dzieci na tylnej kanapie, nie zawsze uda sie zamontować 3 fotelików. Nie każdy samochód na to pozwoli. A tak miejsce środkowe może być zapinane właśnie za pomocą Smart Kid Belt.
Awatar użytkownika
Szpila
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2019, 19:40

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Szpila »

Dokładnie i właśnie podoba mi się ta mobilność tego urządzenia. Używając dwóch aut przydałaby się taka alternatywa by bezpiecznie dziecko było przewożone nie mając fotelika. Zdecydowałam się na jego zakup tym bardziej, że ma atesty i homologację, a i w testach zderzeniowych wypada dobrze.
Awatar użytkownika
Bunia33
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2019, 19:41

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Bunia33 »

Ostatnio słyszałam, że niektóre wypożyczalnie samochodów - https://www.fleetcorp.pl/lodz/ oferują razem z samochodem foteliki dla dziecka, więc nie trzeba już nic kupować samodzielnie. Dzięki temu odpadają koszty związane z zakupem pasa czy fotelika.
Awatar użytkownika
stylowa
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:38

Re: Smart Kid Belt

Post autor: stylowa »

Hej, zaczynają się już przedświąteczne wyprzedaże. Chciałam tylko tak wspomnieć, żebyście racjonalnie podchodzili do zakupów. Pewnie nie jeden rodzic przymierza się do zakupu kolejnego fotelika, więc zanim to uczynicie, zajrzyjcie na stronę: https://smartkidbelt.com/pl/ , na której dowiecie się więcej o pasach Smart Kid Belt. Jestem przekonana, że Was zainteresują.
Awatar użytkownika
Szpila
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2019, 19:40

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Szpila »

Znakomicie byłoby gdyby wypożyczalnie miały pełen zakres dostępności fotelików czy pasów. Może wpłynęłoby to również na podejście do tematu przewoźników autokarowych, którymi nasze dzieci podróżują na wycieczki szkolne. Autokary zazwyczaj w większości mają pasy bezpieczeństwa więc użycie Smart Kid Belt byłoby banalnie proste, a my rodzice nie drżelibyśmy o to czy nasze dzieci dotrą bezpiecznie do celu.
Awatar użytkownika
kosierkiewicz
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:03

Re: Smart Kid Belt

Post autor: kosierkiewicz »

Szpila pisze: ↑12 lis 2019, 19:00 Znakomicie byłoby gdyby wypożyczalnie miały pełen zakres dostępności fotelików czy pasów. Może wpłynęłoby to również na podejście do tematu przewoźników autokarowych, którymi nasze dzieci podróżują na wycieczki szkolne. Autokary zazwyczaj w większości mają pasy bezpieczeństwa więc użycie Smart Kid Belt byłoby banalnie proste, a my rodzice nie drżelibyśmy o to czy nasze dzieci dotrą bezpiecznie do celu.
Otóż to. Niestety nie jest tak łatwo. Fajnie, że są takie rozwiązania jak własnie Smart Kid Belt, bo to pozwala na większą mobilność właśnie w tych innych środkach transportu.
Awatar użytkownika
ursacheba
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2020, 13:22

Re: Smart Kid Belt

Post autor: ursacheba »

Prawdę powiedziawszy nie znałem tego rozwiązania wcześniej. Wygląda ciekawie i dość innowacyjnie. Coś innego na rynku. Na stronie producenta sa pdfy z wynikami badań. Bardzo ciekawa lektura że tak powiem. Wynik dużo poniżej granicy bezpieczeństwa. Ciekawe jak to wygląda w przypadku innych producentów.
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2020, 14:46

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Seweryn »

Szpila pisze: ↑12 lis 2019, 19:00 Znakomicie byłoby gdyby wypożyczalnie miały pełen zakres dostępności fotelików czy pasów. Może wpłynęłoby to również na podejście do tematu przewoźników autokarowych, którymi nasze dzieci podróżują na wycieczki szkolne. Autokary zazwyczaj w większości mają pasy bezpieczeństwa więc użycie Smart Kid Belt byłoby banalnie proste, a my rodzice nie drżelibyśmy o to czy nasze dzieci dotrą bezpiecznie do celu.
Raczej mało prawdopodobne rozwiązanie. Taka wypożyczalnia musiała by mieć pełną rozmiarówkę i to jeszcze każdy model w kilku egzemplarzach. To koszty. Przewoźnicy też raczej nie zainwestują w foteliki. Chyba w obu rozwiązaniach Smart Kid Belt wypada najlepiej.
Awatar użytkownika
siniora
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:54

Re: Smart Kid Belt

Post autor: siniora »

No coz, badania pokazuja ze skb jest bezpieczny https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ a foteliki ... no coz przeraza mnie ze nie publikuja testow online - ale chyba wszystko jasne czemu, czyzby wstyd?
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2020, 14:46

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Seweryn »

Wyniki tych najnowszych badań są zaskakujące. Smart Kid Belt na tle fotelików wypada bardzo dobrze. Mnie zastanawia ten jeden fotelik, co tych testów do końca nie przeszedł (jeden test przekroczył normę). Przecież on jest w chyba dostępny sprzedaży.
Awatar użytkownika
Roksana12
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:31

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Roksana12 »

Pas smart kid belt jest na prawdę świetnym rozwiązaniem, bezpieczny , nie duży, tani a tak zabezpiecza dziecko podczas jazdy. Dla mnie supe, przeszedł testy pozytywnie, więc jestem pewna, że podróż z tym pasem będzie bezpieczna.
Awatar użytkownika
Roksana12
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:31

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Roksana12 »

.
Awatar użytkownika
Inga31
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2019, 10:27

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Inga31 »

Tak to prawda, ja sobie bardzo chwalę smart kid belt, uważam, że jak najbardziej jest godny uwagi. Dziecko nie narzeka, są wygodne. Oraz muszą być bezpieczne jezeli otrzymały homologacje, ja polecam :)
Awatar użytkownika
kosierkiewicz
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:03

Re: Smart Kid Belt

Post autor: kosierkiewicz »

Inga31 pisze: ↑20 lut 2020, 18:54 Tak to prawda, ja sobie bardzo chwalę smart kid belt, uważam, że jak najbardziej jest godny uwagi. Dziecko nie narzeka, są wygodne. Oraz muszą być bezpieczne jezeli otrzymały homologacje, ja polecam :)
Nie tylko homologacje są ważne. Niezależne testy, które widziałem, też potwierdzają, że to bezpieczne rozwiązanie. Co ciekawe są nawet testy porównawcze z fotelikami, i Smart Kid Belt wypada na ich tle całkiem dobrze. Wystarczy te testy poszukać.
Awatar użytkownika
ursacheba
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2020, 13:22

Re: Smart Kid Belt

Post autor: ursacheba »

Te testy porównawcze to masz na myśli wykonane te w Hiszpanii w instytucie APplus? Te które były robione na zlecenie fundacji Jestem Potrzebny? Czytałem u nich na stronie i wyniki są zaskakujące. Smart Kid Belt na tle fotelików wypadł bardzo dobrze.
gabriella

Re: Smart Kid Belt

Post autor: gabriella »

Z tego co ja widziałam, to różny są opinie o tych pasach, także nie jestem co do nich przekonana. Uważam, że foteliki dla dzieci są dużo bardziej bezpieczniejsze. A dwa zobaczcie przykładowo na parametry modelu MaxSpace Comfort System + https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... lackMax.03 - ten model został opracowany nawet pod okiem fizjoterapeutów.
ODPOWIEDZ