Uzależnienie

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
Brygida
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:33

Uzależnienie

Post autor: Brygida »

Jestem w trakcie sesji. Ogrom materiału mnie przerasta, do tego mam problemy w pracy. Wspomogłam się parę razy lekkim narkotykiem. Czy mogę się od tego uzależnić?
Awatar użytkownika
Konek
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2019, 18:36

Re: Uzależnienie

Post autor: Konek »

O uzależnienie nie jest trudno. Alkohol, narkotyki, leki są najlepszymi przyjaciółmi, gdy odwrócą się od Ciebie wszyscy i masz doła. W Twojej sytuacji to równie klasyczny przypadek. Ja jestem alkoholikiem i gdy szukałem pomocy, skorzystałem z Rankingu ośrodków terapii. Pomysł ten podsunął mi kolega, co było najlepszą pomocą, jaką mógł mi zaoferować.
Awatar użytkownika
grazka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:22

Re: Uzależnienie

Post autor: grazka »

Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu, jeśli dowiedzieliście się, że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc, ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii Nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
Awatar użytkownika
Kamila
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2019, 22:38

Re: Uzależnienie

Post autor: Kamila »

Brygida pisze: ↑05 lut 2019, 19:50 Jestem w trakcie sesji. Ogrom materiału mnie przerasta, do tego mam problemy w pracy. Wspomogłam się parę razy lekkim narkotykiem. Czy mogę się od tego uzależnić?
Niestety możesz się uzależnić, pamiętaj że tak samo szkodzisz własnemu zdrowiu jak i łamiesz prawo. Konsekwencje mogą być bardzo przykre. Odstaw jak najszybciej te świństwa.
Awatar użytkownika
marcepan
Posty: 22
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:08

Re: Uzależnienie

Post autor: marcepan »

No niestety czasem jest tak, że potrzeba wsparcia fachowego psychoterapeuty. Na szczęście są od tego kompetentni ludzie praktycznie w każdym mieście. Na przykład w Ostrołęce jest fajny człowiek http://uzaleznienia-ostroleka.pl/ - tutaj możecie się dowiedzieć różnych szczegółów.
Awatar użytkownika
Zuzik
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2019, 8:40

Re: Uzależnienie

Post autor: Zuzik »

Ja obecnie jestem po leczeniu w Ośrodku terapii uzależnień Nefo koło Brodnicy. Najpierw trafiłam na detoks po tygodniowym ciągu alkoholowym a później na terapie z psychologami i warsztaty zajęciowe. Ten ośrodek ocalił mi życie i jestem wdzięczna ludziom, którzy tam pracują za wsparcie i pomoc. Nie bójcie się przyznawać do problemu bo każdy moment jest dobry żeby zmienić swoje życie
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Uzależnienie

Post autor: Liliannka »

ja mogę polecić z kolei Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ . To jest prywatna klinika, zlokazlizowana w ustronnym i dyskretnym miejscu - mają świetnych psychologow. Lecza rowniez profesjonalnie takie uzaleznienia jak alkoholowe czy narkotykowe.
Awatar użytkownika
aldi
Posty: 53
Rejestracja: 17 maja 2019, 20:26

Re: Uzależnienie

Post autor: aldi »

Przede wszystkim bardzo ważne jest aby starać się pomóc takiej osobie uzależnionej, gdyż sama sobie z tym nie poradzi. Bardzo często osoby uzależnione twierdzą, że nie ma żadnego problemu i że radzą sobie sami z tym. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Bardzo ważne jest aby wspierać i być blisko. Oczywiście pomoc specjalistów jest nieoceniona bo najważniejsza. Słyszałam, że w Ośrodku terapii Wiosenna mają doświadczenie i wiedzę aby pomóc takiej osobie
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Uzależnienie

Post autor: Bela »

Bliska mi osoba była uzależniona od alkoholu. Nie wiem, w jakim momencie swojego życia byłaby teraz gdyby nie Terapie Tu i Teraz z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl mają bardzo dobre podejście do osób uzależnionych. Wiem, że to jedno z najlepszych miejsc z okolica Krakowa.
Awatar użytkownika
sekki
Posty: 157
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:56

Re: Uzależnienie

Post autor: sekki »

Uzależnienie to tragedia, nie powinno się dopuszczać do takiej sytuacji bo stajemy się niewolnikiem używki. Jeśli jednak tak się zdarzy to trzeba wyjść z uzależnienia , na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jak-le ... arkotykow/ opisany jest temat narkomanii i jej leczenia

ustawnik pozycyjny
Awatar użytkownika
Kasiq
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:19

Re: Uzależnienie

Post autor: Kasiq »

Popaść w uzależnienie jest bardzo łatwo, natomiast o wiele trudniej jest z niego wyjść. Mój brat długo leczył się z alkoholizmu, dopiero pobyt w ośrodku Detoks Fenix pomógł mu wyjść na prostą. Leczenie było długotrwałe i złożone ale specjaliści i terapeuci pomogli mu uwierzyć w siebie a także zwalczyć nałóg. Jeden z najlepszych ośrodków w kraju.
biż

Re: Uzależnienie

Post autor: biż »

Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu jeśli dowiedzieliście się że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
aśka

Re: Uzależnienie

Post autor: aśka »

W ośrodku medox http://medox.org.pl naprawdę rewelacyjne mają zajęcia terapeutyczna, byłam i mogę polecić, nie piję już od 2 lat, a do tego naprawdę jestem zadowolona z tego ze nie wróciłam do nałogu.
Słowik

Re: Uzależnienie

Post autor: Słowik »

Detoks alkoholowy to odtrucie organizmu z wszelkich toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Dodatkowo jest to rownież sposób na uzupełnienie niedoborów elektrolitów czy witamin oraz złagodzenie fizycznych objawów związanych z zespołem abstynencyjnym. Takie odtruwanie i detoks oferuje ośrodek uzależnień Forest.
Awatar użytkownika
Gotka
Posty: 70
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:16

Re: Uzależnienie

Post autor: Gotka »

Ktoś, kto popada w uzależnienie często nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu. Mamy w rodzinie ciocię, która jest lekomanką. Zaczęła leczyć się na depresję a teraz to już całkiem się pogrążyła. Staramy się jej pomóc i przekonać do leczenia w ośrodku terapii Lewin. Podobno u nich skuteczna terapia jest naprawdę możliwa.
AJarostowśki

Re: Uzależnienie

Post autor: AJarostowśki »

Uzależnienia są okropne i jeżeli tylko zauważymy, że ktoś z naszych bliskich mógłby być uzależniony powinniśmy od razu na to jakoś zareagować. Może jakaś rozmowa albo coś w tym stylu? Macie może już w tym jakieś doświadczenie? Ja niestety nie i nie wiem jakbym się zachował.
piśka

Re: Uzależnienie

Post autor: piśka »

Z alkoholizmem walczą osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym uzależnienia od alkoholu jest przewlekłą i niebezpieczną chorobą która postępuje powoli i której objawy przez długi czas są całkowicie niezauważalne. z czasem jednak alkohol staje się priorytetem który wpada w ciąg alkoholowy i traci kontrolę nad własnym życiem. dlatego też warto by osoba uzależniona zgłosiła się do ośrodka Terapii Uzależnień Forest
Antośka

Re: Uzależnienie

Post autor: Antośka »

Ciężko u samego siebie dostrzec problem z alkoholem, nie widzimy tego co robimy źle. Taką właśnie osobą jestem ja. Krzywdziłam wszystkich dookoła aż w końcu rodzina wysłała mnie do ośrodka terapii uzależnień Nefo. To dzięki nim jestem inna osobą i jestem szczęśliwa z moją rodziną.
oOoJANUSZoOó

Re: Uzależnienie

Post autor: oOoJANUSZoOó »

Wydaje mi się, że uzależnienie to jest bardzo duży problem. Sam nie znam nikogo uzależnionego, ale jak tak często sobie o tym czytam w internecie to bardzo trudno wyleczyć takie przypadłości. Szczerze mówiąc to nie wiem jak długo zajmuje wyleczenie osób z tego problemu.
Cześka

Re: Uzależnienie

Post autor: Cześka »

Moim zdaniem uzależnienie to problem nie tylko samego uzależnionego ale i jego rodziny. Warto jak najszybciej rozpocząć leczenie i udać się do specjalistów. Jeżeli macie jakiegokolwiek problemy z uzależnieniami to Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit ma wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy wam pomogą pokonać nałóg.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:32

Re: Uzależnienie

Post autor: Zafira »

No pewnie, ze się możesz uzależnić i jak najszybciej przestań brać jakieś dopalacze. Mój znajomy tak się właśnie wspomagał i całe szczęście w nieszczęściu, że trafił do bardzo dobrego Ośrodka Terapii Mental Relax. Ma doskonałą opiekę i zrozumiał wreszcie, że robił źle.
Adelle

Re: Uzależnienie

Post autor: Adelle »

Uzależnienie to bardzo nieprzyjemny temat. Kiedy nas to nie dotyczy to wydaje się on być odległą kwestią. U mnie tak było dopóki moja siostra nie zaczęła nadużywać alkoholu, wszystko na pierwszy rzut oka wyglądało niewinnie. Po pracy robiła sobie drinka. Ale po pewnym czasie z jednego drinka zaczęły robić się 3,4 i więcej. Po jakimś czasie znalazłam w domu pochowane butelki. Na szczęście siostra szybko zdecydowała się skorzystać z pomocy. Zdecydowaliśmy się na polecone nam miejsce Primum Vivere koło Bielska Białej https://www.osrodekodwykowy.pl/alkoholizm Właśnie jest 4 miesiąc po terapii i trzyma się, przestrzegając zaleceń i wskazówek.
ODPOWIEDZ