Wszyscy widzą tylko sukces

Wszystko o rozwoju, nauce, dokształcaniu się i motywacji. Polecamy kursy i szkolenia, podpowiadamy, gdzie zdobywać certyfikaty i jak dążyć do samorealizacji.
Awatar użytkownika
Greta1994
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:41

Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Greta1994 »

Od wielu lat ciągle słyszę od innych, jaką to jestem szczęściarą, że odniosłam taki sukces zawodowy i tak mi się w życiu udało. Nie zrozumcie mnie źle, nmie chcę robić z siebie cierpiętniczki, ale to wszystko zaczyna mnie dobijać. Mam wysokie stanowisko, ale zupełnie nie potrafię czerpać satysfakcji i radości z tego co mam. NIe potrafię z nikim dłużej być, bo mam zbyt duże wymagania wobec siebie i innych. No i mało który facet wytrzymuje to że tak się angażuję w pracę. Od lat cierpię na bezsenność, pracuję po 15 godzin dziennie, bo muszę wszystko zrobić sama. Ostatnio patrzyłam na moją siostrę, która jest szczęśliwą mamą, żoną, ale też lubi swoją pracę. Zazdroszczę jej. Co ze mną nie tak?
Awatar użytkownika
zelislaw1972
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019, 12:20

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: zelislaw1972 »

Brzmi trochę jak pracoholizm... Chyba wpadłaś we własną pułapkę perfekcyjności. Za dużo od siebie wymagasz.
Awatar użytkownika
Greta1994
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:41

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Greta1994 »

Staram się być perfekcyjna w każdej sytuacji, ale nie na wszystko starcza mi energii. Trudno mi sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
szarlin_60
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, 20:23

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: szarlin_60 »

A myślałaś, żeby przejść sie do psychologa? Może to jakieś załamanie?
Awatar użytkownika
Greta1994
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:41

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Greta1994 »

Czytałam trochę o niektórych rodzajach terapii. Myślałam o terapii ericksonowskiej, tylko jeszcze muszę znaleźć terapeutę.
Awatar użytkownika
bogdana1972
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2019, 18:44

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: bogdana1972 »

Polecę Ci panią Agnieszkę Domagałę z Poradni Salomon. Doskonała pani psycholog, która ma niesamowite podejście do pacjenta. Dużo empatii, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia.
Awatar użytkownika
Greta1994
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:41

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Greta1994 »

Dziekuję za namiary!
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Liliannka »

Rozumiem to. Dlugotrwaly stres moze przyczynic sie do powstania depresji. Depresja moze prowadzic do alkoholizmu i tu jest zamkniete kolo. Z alkoholizmem nie ma żartów - wizyta w dobrej klinice jak np. Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ jest konieczna aby skutecznie wyeliminować ten problem. Pomoc specjalistów w tej sprawie może nawet ocalić życie osobie uzaleznionej , dlatego nie bagatelizujmy tego problemu.
Awatar użytkownika
Roksana12
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:31

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Roksana12 »

Mam krępujący dla mnie temat, od pewnego czasu nie układa mi się z mężem w łóżku, próbowałam już wielu sposobów aby coś się zmieniło, jednak bez zmian. Postanowiłam więc kontaktować się z Psychomedic Warszawa, pisze do was z zapytaniem jak taka pierwsza wizyta tam wygląda? Czy będzie w stanie pomóc ? Mam pewne wątpliwości,ale mam nadzieje, że coś uda się jeszcze uratować.
Awatar użytkownika
nikka
Posty: 47
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:22

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: nikka »

Roksana12 pisze: ↑21 paź 2019, 13:47 Mam krępujący dla mnie temat, od pewnego czasu nie układa mi się z mężem w łóżku, próbowałam już wielu sposobów aby coś się zmieniło, jednak bez zmian. Postanowiłam więc kontaktować się z Psychomedic Warszawa, pisze do was z zapytaniem jak taka pierwsza wizyta tam wygląda? Czy będzie w stanie pomóc ? Mam pewne wątpliwości,ale mam nadzieje, że coś uda się jeszcze uratować.
Dobrze zrobiłaś, sama chodziłam do seksuologa w psychomedic w Warszawie i bardzo chwaliłam sobie szybkie rozwiązanie problemu. Oczywiście u nas był problem po mojej stronie więc chęci i cierpliwość też dużo dała

operacja epilepsji
Awatar użytkownika
Roksana12
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:31

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Roksana12 »

nikka pisze: ↑23 paź 2019, 17:48
Roksana12 pisze: ↑21 paź 2019, 13:47 Mam krępujący dla mnie temat, od pewnego czasu nie układa mi się z mężem w łóżku, próbowałam już wielu sposobów aby coś się zmieniło, jednak bez zmian. Postanowiłam więc kontaktować się z Psychomedic Warszawa, pisze do was z zapytaniem jak taka pierwsza wizyta tam wygląda? Czy będzie w stanie pomóc ? Mam pewne wątpliwości,ale mam nadzieje, że coś uda się jeszcze uratować.
Dobrze zrobiłaś, sama chodziłam do seksuologa w psychomedic w Warszawie i bardzo chwaliłam sobie szybkie rozwiązanie problemu. Oczywiście u nas był problem po mojej stronie więc chęci i cierpliwość też dużo dała

Też tak uważam, teraz chodzimy do psychologa raz na jakiś czas, aby kontynuować dalszy proces naszego leczenia, ale już teraz widzimy ogromną różnice.
Awatar użytkownika
nikka
Posty: 47
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:22

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: nikka »

Cieszę się, że mogłam wam pomóc.
czasami człowiek myśli, że sam sobie poradzi, a to wcale takie proste nie jest.
ważne, że wam to pomaga i dalej będziecie chodzić do psychomedic :)
Awatar użytkownika
Berasia
Posty: 91
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:15

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Berasia »

Może w Twojej sytuacji tak jest, ale pomyśl, że są osoby, które inni uważają za wielką porażkę. Na przykład w przypadku uzależnienia. Większość ludzi traktuje nałogowców jak przegranych. A przecież oni też mają prawo do normalnego życia. Po prostu z jakiegoś powodu potknęła im się noga i znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Wtedy nie należy ich pozostawiać sobie samych tylko pokierować na przykład do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Przecież każdy z nas mógłby przechodzić to samo.
Awatar użytkownika
piszka
Posty: 171
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: piszka »

Dokładnie... a nikt nie zdaje sobie sprawy, że za tym sukcesem stoi wiele porażek, niepowodzeń i wyrzeczeń oraz stresujących sytuacji. Ja miałam ciężki okres w życiu, ale na szczęście udało mi się to wszystko zostawić za sobą. Kiedyś piłam melissę na uspokojenie, teraz zastąpiłam ją lepiej działającą kavą. Polecam Ci poczytać na ten temat http://kavakavaworks.com/ ponieważ coraz więcej osób sięga po ten środek.
Awatar użytkownika
piszka
Posty: 171
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: piszka »

Dokładnie... a nikt nie zdaje sobie sprawy, że za tym sukcesem stoi wiele porażek, niepowodzeń i wyrzeczeń oraz stresujących sytuacji. Ja miałam ciężki okres w życiu, ale na szczęście udało mi się to wszystko zostawić za sobą. Kiedyś piłam melissę na uspokojenie, teraz zastąpiłam ją lepiej działającą kavą. Polecam Ci poczytać na ten temat http://kavakavaworks.com/ ponieważ coraz więcej osób sięga po ten środek.
kaśka

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: kaśka »

Leczenie uzależnienia tez nie jest takie łatwe jak się wszystkim wydaje niestety... Dlatego wiem z doświadczenia ze najlepiej zainwestować w tylko sprawdzone miejsca. Takie jak http://medox.org.pl tam mają naprawdę konkretne i solidne mi pomogli.
Wieńczak

Re: Wszyscy widzą tylko sukces

Post autor: Wieńczak »

Greta1994 pisze: ↑28 sie 2019, 0:27 Od wielu lat ciągle słyszę od innych, jaką to jestem szczęściarą, że odniosłam taki sukces zawodowy i tak mi się w życiu udało. Nie zrozumcie mnie źle, nmie chcę robić z siebie cierpiętniczki, ale to wszystko zaczyna mnie dobijać. Mam wysokie stanowisko, ale zupełnie nie potrafię czerpać satysfakcji i radości z tego co mam. NIe potrafię z nikim dłużej być, bo mam zbyt duże wymagania wobec siebie i innych. No i mało który facet wytrzymuje to że tak się angażuję w pracę. Od lat cierpię na bezsenność, pracuję po 15 godzin dziennie, bo muszę wszystko zrobić sama. Ostatnio patrzyłam na moją siostrę, która jest szczęśliwą mamą, żoną, ale też lubi swoją pracę. Zazdroszczę jej. Co ze mną nie tak?
Zdecydowanie najlepiej będzie jak porozmawiasz z psychologie, jeśli sama sobie z tym nie radzisz to z czasem może być tylko gorzej, obyś tylko nie popadła w depresje. Ze swojej strony mogę polecić Ci poradnie psychologiczną online Wetalk, z której pomocy sama korzystam Forma online na pewno będzie dla Ciebie idealna, nie będziesz tracić czasu.
ODPOWIEDZ