Świece i olejki zapachowe

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
zoja-94
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2021, 11:20

Świece i olejki zapachowe

Post autor: zoja-94 »

Hejka kochani. Nie wiem jak wy, ale ja nie wyobrażam sobie, żeby w moim domu nie było świec. Bardzo lubię je nie tylko za sam zapach, ale i za wygląd. Patrzenie na świeczki mnie relaksuje. Często kupuję też olejki zapachowe do kominków i w zasadzie mam ich już całkiem sporą kolekcję. Też lubicie otaczać się takimi zapachami w domu?
Pachnąca

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Pachnąca »

Oj, ja uwielbiam, świeczki zapachowe zwłaszcza <3 potrafią nie zrobić niepowtarzalny klimat wieczorami, czy to lato, jesień czy zima. Ostatnio mam fazę na świece w szkle z wosku pszczelego, wcześniej miałam głównie sojowe :D cóż, trzeba próbować różnych rzeczy
Martuś

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Martuś »

Pachnąca pisze: ↑16 sie 2021, 14:36 Oj, ja uwielbiam, świeczki zapachowe zwłaszcza <3 potrafią nie zrobić niepowtarzalny klimat wieczorami, czy to lato, jesień czy zima. Ostatnio mam fazę na świece w szkle z wosku pszczelego, wcześniej miałam głównie sojowe :D cóż, trzeba próbować różnych rzeczy
Hmmm... zaciekawiłaś mnie tym woskiem pszczelim, ja do tej pory też głównie wybierałam świece sojowe :-) czy one różnią się jakoś szczególnie, jak to wygląda z intensywnością zapachu?
Pachnąca

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Pachnąca »

Martuś pisze: ↑16 sie 2021, 18:31
Pachnąca pisze: ↑16 sie 2021, 14:36 Oj, ja uwielbiam, świeczki zapachowe zwłaszcza <3 potrafią nie zrobić niepowtarzalny klimat wieczorami, czy to lato, jesień czy zima. Ostatnio mam fazę na świece w szkle z wosku pszczelego, wcześniej miałam głównie sojowe :D cóż, trzeba próbować różnych rzeczy
Hmmm... zaciekawiłaś mnie tym woskiem pszczelim, ja do tej pory też głównie wybierałam świece sojowe :-) czy one różnią się jakoś szczególnie, jak to wygląda z intensywnością zapachu?

Z tego co czytałam, to o ile świece sojowe nie są szkodliwe w żaden sposób, to świece z wosku pszczelego wręcz są zdrowe, bo "ubogacają" powietrze w pomieszczeniu - w necie możesz na ten temat więcej poczytać, ale brzmi to zachęcająco. No i same w sobie mają taki lekki aromat miodu (dla mnie bardzo przyjemny), jeszcze połączony z jakimś tam zapachem daje fajne wrażenia zapachowe :-)
Martuś

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Martuś »

Pachnąca pisze: ↑17 sie 2021, 13:45
Martuś pisze: ↑16 sie 2021, 18:31
Pachnąca pisze: ↑16 sie 2021, 14:36 Oj, ja uwielbiam, świeczki zapachowe zwłaszcza <3 potrafią nie zrobić niepowtarzalny klimat wieczorami, czy to lato, jesień czy zima. Ostatnio mam fazę na świece w szkle z wosku pszczelego, wcześniej miałam głównie sojowe :D cóż, trzeba próbować różnych rzeczy
Hmmm... zaciekawiłaś mnie tym woskiem pszczelim, ja do tej pory też głównie wybierałam świece sojowe :-) czy one różnią się jakoś szczególnie, jak to wygląda z intensywnością zapachu?

Z tego co czytałam, to o ile świece sojowe nie są szkodliwe w żaden sposób, to świece z wosku pszczelego wręcz są zdrowe, bo "ubogacają" powietrze w pomieszczeniu - w necie możesz na ten temat więcej poczytać, ale brzmi to zachęcająco. No i same w sobie mają taki lekki aromat miodu (dla mnie bardzo przyjemny), jeszcze połączony z jakimś tam zapachem daje fajne wrażenia zapachowe :-)

O kurczę :O teraz to mnie zachęciłaś. A masz jakąś sprawdzoną, fajnie pachnącą świeczkę z wosku pszczelego?
Pachnąca

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Pachnąca »

Martuś pisze: ↑17 sie 2021, 15:28
Pachnąca pisze: ↑17 sie 2021, 13:45
Martuś pisze: ↑16 sie 2021, 18:31

Hmmm... zaciekawiłaś mnie tym woskiem pszczelim, ja do tej pory też głównie wybierałam świece sojowe :-) czy one różnią się jakoś szczególnie, jak to wygląda z intensywnością zapachu?

Z tego co czytałam, to o ile świece sojowe nie są szkodliwe w żaden sposób, to świece z wosku pszczelego wręcz są zdrowe, bo "ubogacają" powietrze w pomieszczeniu - w necie możesz na ten temat więcej poczytać, ale brzmi to zachęcająco. No i same w sobie mają taki lekki aromat miodu (dla mnie bardzo przyjemny), jeszcze połączony z jakimś tam zapachem daje fajne wrażenia zapachowe :-)

O kurczę :O teraz to mnie zachęciłaś. A masz jakąś sprawdzoną, fajnie pachnącą świeczkę z wosku pszczelego?

Ja uwielbiam tę świeczkę: https://www.notino.pl/milkhouse-candle- ... zapachowa/
ale zapach to jest kwestia subiektywna - trzeba znaleźć swój :D
Awatar użytkownika
paula22
Posty: 186
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:54

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: paula22 »

Wybór świec wcale nie jest prosty, bo trzeba wybrać zapach do naszych upodobań i kolor pod wystrój mieszkania. Dlatego czasami lepszym rozwiązaniem będzie wosk zapachowy. Wystarczy go tylko rozpuścić w kominku, a po chwili możemy relaksować się pięknym zapachem w domu. Tutaj takie znajdziecie https://www.cocolita.pl/woski . Do wyboru macie bardzo dużo zapachów.
Aldońka

Re: Świece i olejki zapachowe

Post autor: Aldońka »

Barwne orientalne świece są naprawdę fajne (dobrze, że nie trzeba ich sprowadzać z zagranicy, kupuję je w sklepie YASMEEN jest ich spory wybór). Teraz kiedy zapada zmrok siedzę w wygodnym fotelu i zapalam świeczkę https://yasmeen.pl/yasmeen/yasmeen-swie ... light.html i w mieszkaniu unosi się zapach kwiatów, drzewa cytrynowego z osłodą pomarańczy. Z kubkiem gorącej czekolady otulona kocem upajam się błogim lenistwem - jest mega przyjemnie:)
ODPOWIEDZ