Starania o maluszka po stracie ciąży

Rozmawiamy tu o rodzinie, planach na przyszłość, dzieciach, organizacji ślubu. Tematy związane z życiem prywatnym.
mileńka

Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: mileńka »

Witam. Pół roku temu poroniłam swoją pierwszą ciąże i bardzo przez to cierpimy. Zaczynamy zastanawiać się nad tym aby zacząć starać się o kolejne dziecko. Myślicie, że już jest odpowiedni czas czy lepiej się z tym wstrzymać? Jak to wyglądało u Was? My strasznie boimy się o kolejną stratę.

taśka

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: taśka »

Dobrze wiem przez co przechodzicie, bo my jakiś czas temu mieliśmy podobny problem. Po pierwszym poronieniu przyszło kolejne, a później długo staraliśmy się o ciąże. Teraz jestem już w 7 miesiącu ciąży, więc wieżę, że i Wam się uda. Wydaje mi się, że pół roku to wystarczający czas aby wszystko się zregenerowało :)

jeśica

Post autor: jeśica »

Przed rozpoczęciem starań polecam Wam jeszcze zbadać Wasz kariotyp. Badanie kariotypu pozwoli na określenie ewentualnej przyczyny poronienia, niepłodności, a także możesz dzięki niemu dowiedzieć się jakie są szanse na donoszenie kolejnej ciąży. Badanie też da Wam pewność, że nie przekażecie swoim dzieciom wady genetycznej związaną z liczbą chromosomów w kariotypie. My przed rozpoczęciem starań zrobiliśmy badanie kariotypu. Polecam je Wam.

Awatar użytkownika
Zrelaksowana

Post autor: Zrelaksowana »

A skąd czerpiecie informacje na temat przebiegu ciąży? Ja ostatnio widziałam na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/kalendarz-ciazy bardzo fajny kalendarz, w którym ciąża została opisana tydzień po tygodniu wraz z towarzyszącymi jej objawami oraz badaniami, jakie należy w poszczególnych momentach wykonać. Polecam zajrzeć, może i Was zainteresuje ;)

Bożena

Post autor: Bożena »

Nie są to proste tematy. Jeżeli ciężko Wam sobie z tym poradzić, to na pewno warto byłoby się otworzyć na opiekę psychologiczną. Dzisiaj to coś zupełnie normalnego, więc nie obawiajcie się tego. Moim zdaniem warto byłoby zajrzeć do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i poczytać więcej o to, jak zwalczyć strach przed ciążą.

ODPOWIEDZ